koszt analiz statystycznych

Koszt analiz statystycznych

Posted on Posted in analiza statystyczna, Analiza statystyka

Koszt analiz statystycznych.

Koszt analiz statystycznych. We wpisie tym omówimy problematykę cen i kosztów analiz statystycznych w badaniach naukowych na poziomie akademickim. Napiszemy o przeciętnych cenach za analizy statystyczne, co na nie wpływa oraz za co warto zapłacić.

Koszt analiz statystycznych – Przeciętne ceny

Przeciętne ceny za analizy statystyczne waha się między 300 a 400 złotych brutto. Warto w tym temacie podkreślić, że cena ta tyczy się przeciętnego projektu np. projektu pracy magisterskiej lub licencjackiej. Oczywiście są projekty za kilkanaście tysięcy złotych jak i 150. Różnorodność projektów naukowych sprawia, że ceny są różne. Wynika to z ilościowego charakteru zaawansowania badań. Niektóre analizy statystyczne polegają na porównywaniu średnich w grupach, a inne na budowaniu skomplikowanych modeli reflektywnych, które jednocześnie uwzględniają mediacje i moderację. Z tego powodu ciężko firmie statystycznej podać cenę za usługę bez zważenia projektu analizy statystycznej. Ekspresowe analizy statystyczne i raporty badawcze?

Koszt analiz statystycznych – co wpływa na ceny statystyk?

Na cenę projektów statystycznych wpływa wyżej wspomniane zaawansowanie projektu, dlatego, że zaawansowane projekty wymagają czasu. Na zaawansowanie projektu wpływa: czas potrzebny na doprowadzenie danych do stanu analizowalności, ilość zmiennych zaangażowanych w weryfikację hipotez lub problemów badawczych. Ponad to ważne jest to czy klient oczekuje opisu wyników, czy może tylko i wyłącznie obliczeń. W przypadku samych obliczeń cena zwykle staje się o połowę mniejsza. Czas na opisanie wyników w pięknym raporcie pochłania resztę czasu. Korzystając z usług firmy statystycznej warto najpierw wybrać opcję samych obliczeń, a następnie po konsultacji wybrać wyniki które są najcenniejsze z perspektywy stawianych celów badania.

*Na cenę może pływać również egzotyka wymaganej analizy statystycznej. Wiele analiz statystycznych nie jest znanych i standardowych z tego względu, że są one wymyślane w naukowych garażach do specjalnych zadań. Poznanie tych metod  w kontekście projektu pochłania znaczne zasoby czasu, co delikatnie wydłuża pracę nad projektem. Jest to rzadka sytuacja, ale się zdarza.

Koszt analiz statystycznych – Za co warto zapłacić?

Za co warto zapłacić w firmie statystycznej? Czemu koszt analiz statystycznych może nie grać dużej roli? Warto zapłacić za doświadczenie i profesjonalizm. Jest to niewątpliwie bardzo ważne. Doświadczeni eksperci potrafią zdziałać cuda w kontekście analiz statystycznych i modelowania danych. Warto swój projekt oddać specjalistycznej firmie, która zajmie się projektem, oceni go według swoich standardów i zaproponuje ciekawe i świeże rozwiązania. Ponad to warto zapłacić za to czego oczekuje klient. Jeśli oczekuje on, że przy przekazywaniu raportu ma się lać Dżony Łolker, to ma się z kranu lać Dżony Łolker. Jest to bardzo cenne, ponieważ klient jest zawsze najlepiej poinformowany w kontekście zebranych danych i swojego projektu badawczego i wie (mniej lub bardziej) czego chce. Połączenie poinformowania klientów oraz doświadczenia analityka wywołuje zwiększone prawdopodobieństwo sukcesu. Osiągnięcie tego jest możliwe dzięki antycypującej diagnozie projektu, wykonanej przez doświadczonego statystyka.

Poszukujesz pomocy statystycznej (klik)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *