Analizy statystyczne

Pomoc statystyczna i analizy statystyczne wybór firmy

Posted on Posted in Analiza statystyka, Analizy statystyczne, Pomoc statystyczna

Analiza statystyczna danych w badaniach naukowych to kilkuetapowy proces, który ma zakończyć się uzyskaniem najprawdziwszej prawdy z danych, dlatego wybór dostawy usług lub kompetentnej osoby jest równoważny z sukcesem naukowym badacza oraz uwieńczeniem jego trudu pracy  prawidłowym opisem badanego wycinka rzeczywistości.

Poszukiwanie pomocy statystycznej to tak na prawdę poszukiwanie eksperta od statystycznej analizy danych i metodologii badań naukowych. Te połączenie nie jest przypadkowej z tego względu, że najmocniejszym duetem jest statystyk idący w parze z metodologiem.  Na pozór poszukiwanie takiej osoby wygląda  jak poszukiwanie igły w stogu siana, a tak naprawdę dzięki kilku prostym krokom jest to prosty wybór.

W zasobach internetowych poszukiwanie eksperta od statystycznej analizy danych i pomocy metodologicznej na pozór wydaje się bardzo łatwe. Wpisujemy frazę „ pomoc statystyczna ” ewentualnie dopisujemy lokalizację np. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław czy Biedkowo – Kolonia i przeglądamy wyniki. Naszym oczom mogą jawić się różnorodne oferty dotyczące statystycznej analizy danych, usług i pomocy w badaniach. Drugim krokiem jest wybór kontaktu z którym potencjalnie chcemy współpracować. To nasz wybór decyduje w pierwszej kolejności o sukcesie usługi statystycznej (dobrze wybierzemy to będziemy mieć dobrze wykonaną pracę).  Niemniej trzeba być ostrożnym przy wyborze dostawcy takich usług. 90% rynku firm statystycznych  lub osób nie wie co robi z danymi przekazywanymi przez klientów. Dostaje dane, coś liczy, coś oddaje i jest zarobiona. Dobre firmy u których liczy się wysoka jakość oferowanej pomocy statystycznej są delikatnie droższe, ale wykonanie prac jest nieporównywanie bardziej okazałe. Wynika to z prostego względu. Ludzie Ci są mądrzejsi 🙂

Prawdopodobnie zastanawiasz się jak w takim wypadku wybrać odpowiedniego dostawcę pomocy statystycznej?

Pomoc statystyczna, analiza statystyczna

Po pierwsze

każda dobra firma statystyczna jest transparentna (ukazuje sylwetki zespołu i podaje formalne informacje o legalności prowadzonej działalności). Prowadzi naukowego bloga oraz publikuje związane z branżą materiały, wyniki własnych badań lub artykuły naukowe/popularno naukowe związane z obszarem ich zainteresowań.

Po drugie

usługodawca posiada wystandaryzowane formy zapoznawania się z prototypowymi projektami. O co chodzi? Projekty statystyczne można podzielić na kilka kategorii. Klasyfikacja projektu do kategorii prowadzi do innych czynności związanych z zapoznaniem się z projektem, usługi jego wykonania i oceny wyników. Złe przyporządkowanie projektu prowadzi do jego błędnego opracowania.

Po trzecie

usługobiorca zadań statystycznych od razu ocenia zadanie i dopytuje o wszystkie (najważniejsze z perspektywy sukcesu wykonania analizy) szczegóły projektu takie jak: rola zmiennych, poziom pomiaru zmiennych, zapoznaje się z metodologią badania lub kontekstu w którym były zbierane, pyta o cel badania i stopień szczegółowości przedstawianych wyników. Niekiedy projekty statystyczne mają być tylko prowizoryczne (mają po prostu wyglądać) więc robi się je za małą kwotę i nie dba się zbytnio o szczegóły. Nie mniej zawsze to zależy od ustaleń z klientem. Na szczęście najczęściej dąży się do maksymalizacji jakości uzyskiwanych -w procesie analizy- wniosków z danych.

Po czwarte

firma pomagająca w kwestii statystyk i obliczeń gra w otwarte karty. Doświadczona w projekty firma jest w stanie oszacować cenę projektu +/- lub podać ją bardzo dokładnie już na początku dogadywania oraz antycypować problemy podczas analiz wynikające z różnych przyczyn.

Po piąte

każdy zna swoje ograniczenia. Kiedy projekt przekracza zasoby radzenia sobie to kompetentny specjalista powinien znać swoje miejsce w szeregu i odsyłać skomplikowane projekty do odpowiednich firm specjalizujących się w specyficznych usługach i pomocy statystycznej.

Szukasz profesjonalnej pomocy w statystycznej analizie danych?

Masz problem z wyborem usługodawcy? Skontaktuj się z Metodolog.pl.

http://www.nauka.metodolog.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *