Pomoc statystyczna dla doktorantów

Pomoc statystyczna dla doktorantów

Posted on Posted in Analizy statystyczne, Pomoc statystyczna, Statystyka

Pomoc statystyczna dla doktorantów.

Pomoc statystyczna dla doktorantów jest pożądaną usługą przez przyszłych doktorów. Postęp teoretyczny dokonywany przez doktorantów powoduje braki w innych dziedzinach np. w statystycznej analizie danych i kontaktach towarzyskich hehe. Zaawansowana pomoc dla doktorantów polega na dostarczeniu doktorantom najwyższej klasy rozwiązań statystycznych i metodologicznych. Celem tym jest podwyższenie poziomu naukowości ich projektów eksperymentalnych.

Każdy doktorant wie, że nawet najlepsze analizy statystyczne nie rozwiną poznania naukowego tak jak odpowiednie badania i metodologia badań. Dlatego ważnym etapem w wykonywaniu prac związanych badaniami do prac doktorskich jest znalezienie odpowiedniego usługodawcy w kwestii rozwiązań naukowych. Pomoc statystyczna dla doktorantów oferowana przez firmy statystyczne powinna polegać na jak najwcześniejszej recenzji projektów w kwestii identyfikacji ryzyk i zalet projektów.

W takiej sytuacji jest jeszcze możliwość skorygowania niektórych elementów projektu badawczego przed wrzuceniem go na bęben badawczy.

Często doktoranci już po badaniach zwracają się do nas już po badaniach i na przykład proszą o modelowanie równań strukturalnych.  Estymacja skomplikowanego modelu teoretycznego polega zwykle na odwzorowaniu macierzy empirycznej i spasowanie jej z macierzą teoretyczną. W celu wykonania takiej procedury jest potrzebna niezwykle duża próba obserwacji. Często doktoranci posiadają zbyt skąpe próbki obserwacji i zaczynają się schody i kombinowanie. Oczywiście jako firma statystyczna robimy co w naszej mocy by pomoc statystyczna dla doktorantów była na najwyższym poziomie niemniej jest to czasem trudne, a nawet niemożliwe. Jak to mówi stare polskie przysłowie „Z gów.. bata się nie ukręci”. Tak jest w przypadku analizy statystycznej danych i nie dotyczy to tylko projektów badawczych doktorantów. Firmy i ogólnie pojęty biznes również przychodzi do nas z niewystarczającą ilością danych i często oczekują fantastycznych obliczeń i wysokiej jakości praktycznych rozwiązań opartych na danych.

Czasem się wszystko udaje.

Niemniej tak samo prawdopodobne są rozjechane wyniki polegające na niedoszacowanych lub przeszacowanych rezultatach.

Analiza i pomoc statystyczna dla doktorantów powinna polegać na współpracy z firmą statystyczną od początku do końca. Wtedy dopiero szansa na zrobienie porządnej nauki jest bardzo wysoka.

Potrzebujesz pomocy w analizie danych? Zobacz co możemy Ci zaoferować. Kontakt.

ABC statystyki należy do grupy Metodolog.pl

Pomoc statystyczna dla doktorantów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *