Statystyczna analiza danych ile kosztuje?

Statystyczna analiza danych – Ile kosztuje?

Posted on Posted in Analiza statystyka, Pomoc statystyczna, Statystyka

Statystyczna analiza danych – Ile kosztuje? Komu zlecić wykonanie analizy statystycznej? Czy warto oszczędzać na pomocy statystycznej?

Statystyczna analiza danych, ile kosztuje? To pytanie zadaje sobie wiele osób stojących przed wyborem firmy statystycznej w celu podliczenia wyników badań bądź outsourcowania obszaru analiz i podsumowania wyników badań.

Zadając sobie pytanie ile kosztuje statystyczna danych trzeba ustalić wpierw kto w większości przypadków jest zainteresowany tego typu pomocą statystyczną. Osoby które najczęściej poszukują tego typu pomocy statystycznej to studenci, naukowcy i firmy. Przyjrzyjmy się oczekiwaniom tych grup klientów. Ograniczymy się tylko do tych 3 z tego względu, że w większości wyczerpują oni uniwersum klientów 90%. Nawet w przypadku kiedy o analizy statystyczne i pomoc prosi instytucja państwowa to zazwyczaj osobą decyzyjną jest osoba która jest naukowcem (mniejszym lub większym).

Statystyczna analiza danych – poziom student.

Studenci poszukujących statystycznych analiz danych można podzielić na dwie grupy. Tych którzy chcą mało, tanio i szybko oraz tych którzy oczekują dużo, szybko i dobrze. W przypadku tych pierwszych analizy statystyczne nie powinny przekraczać 300 zł. Zazwyczaj studenci Ci mają niezbyt skomplikowane układy badawcze lub ankiety, które nie wymagają zaawansowanej analizy statystycznej. W przypadku drugiego typu studentów (o których można powiedzieć, że są ambitniejsi) analizy statystyczne danych są trochę bardziej skomplikowane i o wiele bardziej rozbudowane. Średnia cena takich projektów wynosi około 450 zł +/- 100, niemniej i tu ceny projektów mogą wynosić około 150 zł i kilka tysięcy zł. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania wykonawstwa. Średnio rzecz ujmując średnie ceny projektów studenckich wynoszą około 400 zł brutto (z podatkami).

Statystyczna analiza danych w nauce.

Naukowcy poszukujący analiz statystycznych danych do swoich bardzo zaawansowanych projektów wybierają dostawców o renomowanej opinii. Firmy takie oferują takim klientom najlepsze statystyczne smaczki. Statystyczna analiza danych zebranych w poważnych badaniach musi podlegać pod zaawansowane umiejętności i doświadczenie. Naukowcy są tego świadomi dlatego wiedzą, że dostawca musi sprostać zadaniu. Niemniej i w tym przypadku cena projektów statystycznych nie powinna być większa niż 800 zł brutto. Naukowe badania są dokładne jak brzytwa i względnie jasne. Estymacja wyników i statystyczna analiza danych jest wstawieniem klucza do zamka, który wykonuje się łatwo i sprawnie. Oczywiście mówimy t o projektach dobrze przygotowanych, które raczej polegają na wstępnym czyszczeniu danych i testowaniu konkretnych modeli.

Statystyczna analiza danych dla firm.

W przypadku firm projekty związane z analizami statystycznymi mają całkowicie inny charakter. Dane są zbierane przez firmy mają zazwyczaj cel praktyczny i wymuszany przez prawo danego kraju. Statystyczna analiza danych zbieranych w ten sposób zazwyczaj jest niesamowicie skomplikowanym przedsięwzięciem. W tego typu przypadkach ciężko oszacować średnią cenę, a nawet cenę samego projektu. Analizy statystyczne dla firm rządzą się trochę innymi prawami. Firmy mają budżety na tego typu rozwiązania i są zainteresowane tylko i wyłącznie praktycznymi rezultatami. Dlatego też biznes płaci dużo za metody i implementacje które usprawnią prowadzenie ich przedsięwzięć. Za tego typu rozwiązaniami statystycznymi stoją wielkie zyski wyrażane w oszczędności czasu i pieniędzy.

Podsumowując statystyczna analiza dla firm nie podlega pod uśrednianie cen projektów. Niemniej siedząc w danej branży można tylko domniemywać jaka jest średnia cena za wymodelowany scoring statystyczny, drążenie danych lub segmentację.

Potrzebujesz pomocy w analizie statystycznej? Możesz się z nami skontaktować (kontakt klik)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *